Tu kupuję prezenty: MOAAI

źródło zdjęcia:Lapuan Kankurit

Dzisiaj chcę Wam napisać o kolejnym miejscu, w którym bardzo lubię robić zakupy prezentowe (dla siebie również). Tym razem chcę Was przenieść do Poznania (ale zakupy można robić również on line i ja tak najczęściej je robię).

Tym miejscem jest sklep MOAAI. Pisałam o nim trochę w TYM poście. I o mojej fascynacji Finlandią, o odkryciu tego królestwa fińskich produktów, o początkach znajomości z właścicielką Magdą i o pewnym kocu, w którym zakochałam się od pierwszego wejrzenia.

W Moaai jest niesamowity wybór produktów i co mnie cieszy dużą część z nich, można kupić tylko tam, a więc mamy gwarancję niepowtarzalności i zakupu czegoś wyjątkowego.

Tych rzeczy jest bardzo dużo, a Magda wciąż wynajduje nowe i z entuzjazmem opowiada o kolejnych swoich odkryciach. 

Co najbardziej lubię w tym sklepie? Fińską markę Lapuan Kankurit i jej lniane i wełniane produkty. Mam ich naprawdę dużo, ale ciągle mi mało, bo są przepiękne. 

Fińskie wzornictwo i jakość sprawiają, że najmniejsza ściereczka jest cudownym prezentem. W Lapuan kupuję oprócz ściereczek kuchennych, ich lniane ręczniki.

 Kiedyś używałam klasycznych, bawełnianych frotte. Do czasu, aż kupiłam pierwszy lniany. Niesamowicie chłoną wodę, są miękkie, lekkie i... piękne. Bardzo duże ręczniki traktuję tak jak producent je klasyfikuje: do łazienki i do sauny, ale też biorę je na plażę do leżenia lub wycierania się po kąpieli, używam ich jako obrus na pikniku, ale też do owinięcia w chłodny, letni dzień. 

Szyję za to owijam ich lnianymi szalami albo wełnianymi albo pięknymi lniano wełnianymi. Te kolory, miękkość... one naprawdę są cudowne.

Przez praktycznie cały rok używam kocy. Lubię ich miękkość i ciepło i to poczucie komfortu jakie dają. I te kolory: malina moroszka, petroleum, ultramaryna, przydymiony szary, zielony mech i mój ukochany écru (kość słoniowa, kremowy). Te koce są cudowne. 

O produktach Lapuan Kankurit mogłabym napisać pracę doktorską, bo jest ich tak wiele i są przepiękne, ale w Moaai można znaleźć bardzo dużo innych rzeczy.

Uwielbiam fińską markę Iittala, ich kubki, talerze, garnki i wazony Alvara Aalto. U Magdy znajdziecie to wszystko. Piękne, proste kubki i talerze z linii Sarjaton lub kolorowe z serii Taika z magicznymi postaciami wywodzącymi się z legend i opowieści. Do tego szklane produkty z serii Kastehelmi, które wyglądają jak obsypane kroplami rosy i ukochane wazony Alvara Aalto w przeróżnych kolorach i rozmiarach, w których nawet pojedyńczy, najprostszy kwiat wygląda przepięknie.

Jak już mowa o wazonach, to muszę wspomnieć o kolejnych moich ulubieńcach: wazonach duńskiej firmy Lyngby. Są proste w formie  i ponadczasowe. To takie wzornictwo, które pięknie wygląda w mieszkaniu w każdym stylu i nie nudzi się przez lata. 

Wracając do Finlandii, to muszę wspomnieć o muminkach, które uwielbiają nie tylko dzieci. W Moaai znajdziecie duży wybór kubków (porcelanowych, szklanych, emaliowanych), ściereczek, ręczników, pościeli, poduszek, talerzy, miseczek, tac...

Skoro mowa o dzieciach, to znajdziecie w sklepie ciekawe prezenty dla dzieciaków w różnym wieku: drewniane klocki i układanki, domki dla lalek, piórniki, notesy, gry, dzwonki rowerowe, książki, worki-maty... 
Lubię ich dzwonki firmy Wishbone z Nowej Zelandii z wizerunkami zagrożonych gatunków zwierząt (orangutana, pandy wielkiej, dzikiego afrykańskiego psa, azjatyckiego pangolina, żółwia zielonego, nosorożca czarnego i płetwala błękitnego)

Uwielbiam fińskie produkty, ale w Moaai są też oczywiście inne: 
szwedzkie (szczotki i ręczniki Iris Hantverk)
australijskie (płyny do mycia ciała lub naczyń zrobione z roślinnych składników firmy All Natural Ladelle, piękne tace z krówkami firmy Ashdene)
duńskie (drewniane figurki i talerze i miseczki z wzorem Lotus od Lucie Kaas, pojemniki Spoonless  i inne produkty firmy Menu, kubki termiczne od Stelton)

Każdy produkt, który ma znaczek 24h, jest wysyłany od razu, a na produkty bez tego znaczka trzeba poczekać chwilę, więc zwróćcie na to uwagę chcąc zrobić zakupy pod choinkę.

Na koniec mam dla Was kupony rabatowe na zakupy w sklepie. 

Na produkty Lapuan Kankurit -25%. W miejsce kuponu wpiszcie: 
LORENTYNA 25 

(i pamiętajcie o spacji między LORENTYNA, a 25 ;)

Na wszystkie pozostałe produkty -20%. W miejsce kuponu wpiszcie: CHRISTMAS

Kupony są ważny do końca roku 2018. Na wszystkie rzeczy, które są w sklepie i na te, które trzeba zamówić


Moaai Design Shop
 

ul. Bóżnicza 1 lok. 203
 61-751 Poznań

źródło zdjęcia:Lapuan Kankurit
źródło zdjęcia:Lapuan Kankurit
źródło zdjęcia:Lapuan Kankurit
źródło zdjęcia:Lapuan Kankurit
źródło zdjęcia:Lapuan Kankurit
źródło zdjęcia:Lapuan Kankurit
źródło zdjęcia:Lapuan Kankurit
źródło zdjęcia:Lapuan Kankurit
źródło zdjęcia:Lapuan Kankurit
źródło zdjęcia:Moaai
źródło zdjęcia:Moaaiźródło zdjęcia:Moaai
źródło zdjęcia:Moaai
źródło zdjęcia:Lapuan Kankurit
źródło zdjęcia:Lapuan Kankurit
źródło zdjęcia:Moaai
źródło zdjęcia:Moaai
źródło zdjęcia:Moaai
źródło zdjęcia:Moaai
źródło zdjęcia:Moaai

Komentarze

Popularne posty