Tu kupuję prezenty: SLOU


Wspominałam wcześniej, że chciałabym Wam napisać o miejscach, w których  lubię kupować prezenty dla innych, ale też dla siebie ;-)

Wszystkie opisywane przeze mnie miejsca to niewielkie, klimatyczne sklepiki z mojej bliskiej okolicy (i z bliskiego mojemu sercu Poznania), za którymi stoi konkretna osoba - właściciel, który wkłada serce i starania w dobór produktów i atmosferę miejsca. 

 Lubię takie miejsca, gdzie zakupy nie są bezosobowe, gdzie można porozmawiać, miło spędzić czas, posłuchać jak i przez kogo dana rzecz jest wytwarzana. Takie zakupy w rytmie slow, które są samą przyjemnością.

Prawie tuż obok mojego domu jest mały, uroczy sklepik SLOU, założony przez twórców kawiarni RoślinaMożna tu kupić ładne drobiazgi, które sprawią przyjemność, rośliny, stare doniczki, świece sojowe o pięknych zapachach, lniane ubrania, wełniane swetry, kosze, naturalne kosmetyki, rzeczy dla dzieci, autorską biżuterię, ceramikę...

Ale po kolei.
 Za co lubię ten sklep, oprócz miłej atmosfery? 

Za wełniane kapcie z duńskiej manufaktury Egos Copenhagen robione w Nepalu z zachowaniem zasad sprawiedliwego handlu, za świece sojowe polskiej firmy Hagi o pięknych, naturalnych zapachach, za ceramikę robioną przez polskich twórców (Mleko Living, Hadaki).
Za szwedzkie, terakotowe doniczki firmy Affari, które wyglądają jakby miały dwadzieścia lat albo więcej, za emaliowane naczynia Crow canyon home, za delikatną, koronkową i super kobiecą bieliznę Miss Liberte, za szwedzkie szczotki do masażu twarzy (i inne) z manufaktóry Iris Hantverk, która zatrudnia niewidomych pracowników, za lniane koszule i sukienki Seaside tones, za marokańskie kosze Bohemia design, za wełniane swetry B sides, za proste, designerskie przedmioty z Nudo design...

Tych rzeczy jest tak dużo...
Małe i duże, dla małych i dużych i wszystko w otoczeniu roślin, które również można kupić.

Na małej przestrzeni można znaleźć dużo pięknych przedmiotów, które cieszą i sprawiają przyjemność.

Sklep mieści się na Starych Bielanach, blisko stacji metra, ale można w nim również kupować on line.

A co w nim można znaleźć znajdziecie na zdjęciach poniżej.

SLOU

 aleja Zjednoczenia 11(wejście od ulicy Schroegera)
 01-829 Warszawa

czynne 
11.00 - 19.00 (poniedziałek - piątek)
12.00-16.00 (sobota)
w poniedziałki zamknięte


Komentarze

Popularne posty